Ważnna InformacjaSzanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
[x] zamknij
zamknij i nie pokazuj tego komunikatu ponownie [x]

Nasi partnerzy

POLSKIE WYBRZEŻE ZIMĄ 2013 NOWY PROJEKT

Nasze wybrzeże mimo, że nie tak ciekawe jak szwedzkie szkiery czy norweskie fiordy ma wiele zalet. Przede wszystki nie zgubimy się tu w gąszczu wysp:). Żeby się nie zgubić mamy tylko dwa kierunki płynięcia: na wschód lub na zachód. Polskie wybrzeże jest też na swój sposób urokliwe. Mamy tu piaszczyste wydmy, urwiste klify i lasy. Po przepłynięciu trasy Bornholm-Kołobrzeg zimą nadeszła pora na nowy projekt. Wodziliśmy palcem po mapie w okolicach Morza Północnego. Później padła propozycja na Morze Śródziemne - tak dla odmiany w ciepłych wodach popływać.

Po dyskusjach padło jednak bardzo blisko.

 
 
 

Popłyniemy wzdłuż wybrzeża naszego kraju.

 

Wyprawa nie wydaje się trudna. Wystarczy przepłynąć zaledwie 450 km. Bez nawigacji, asekuracji itp.

Tylko ta zima nie pasuje jakoś do takiego dłuższego pływania.

 

Po pierwsze w zimie  pogoda nie jest zbyt łaskawa. Mroźne dni to raczej standard. Dzień jest bardzo krótki. Będziemy mieli maksymalnie 8 godzin płynięcia dziennie. Każda wywrotka kajaka skutecznie może opóźnić naszą wyprawę. W ekstremalnych warunkach nawet ją przerwać. Jesteśmy teamem. Także nie ma mowy, że jeden odpada. Dopłyniemy w komplecie.  Nie będzie spania po hotelach. Nie będzie cateringu. Musimy znaleźć czas na rozbicie namiotu, pichcenie jadła i suszenie ciuchów. Przebranie się w suchą odzież lub mała toaleta to już wyczyn w niskich temperaturach.

 

 

Planujemy, że uda nam się przepłynąć ten odcinek w czasie 14 dni. Nie liczymy na murowane prognozy. Bo nie sposób trafić w okienko dobrej pogody na 2 tygodnie. Tym bardziej na morzu

Problemów jest wiele. Wierzymy jednak, że je pokonamy.

Relacja z wyprawy będzie na bieżąco relacjonowana na Facebook-u i naszej stronie internetowej, prawdopodobnie też na stronie GK24.pl

Pod odpowiednim linkiem będziecie mogli śledzić naszą pozycję na stronie SPOT-a.

 

Nasza wyprawa ma na celu promocję kajakarstwa morskiego i pokazania ludziom, że kajakiem możemy pływać o każdej porze roku.

 

Trzymajcie kciuki

Team Kayak 2